Strona: Spotkanie z Profesorem Kalembkiewiczem / Katedra Chemii Nieorganicznej i Analitycznej - Politechnika Rzeszowska

Spotkanie z Profesorem Kalembkiewiczem

2024-03-07
, red.  Bogdan Papciak

W dniu 27 lutego 2024 r., na Wydziale Chemicznym odbyło się spotkanie z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę wieloletniego pracownika Wydziału Chemicznego PRz, Profesora Jana Kalembkiewicza. W spotkaniu wzięli udział pracownicy i studenci Wydziału Chemicznego w tym najliczniej reprezentowana była oczywiście Katedra Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, w której Profesor pracował przez cały okres zatrudnienia na naszej Uczelni i był jej wieloletnim Kierownikiem.
Spotkanie rozpoczął Kierownik Katedry, Profesor Tomasz Ruman, który w serdecznych słowach podziękował Panu Profesorowi za wieloletnią pracę, podkreślając profesjonalizm, obowiązkowość i umiejętność współpracy jakimi wykazał się w trakcie pracy na naszym Wydziale.
Profesor Ruman odczytał również wiersz "swojego" autorstwa, który stworzył na cześć przyszłego Emeryta. Przekazał Mu również życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia wszystkich planów oraz zachęcił do utrzymywania kontaktu z koleżankami i kolegami z Katedry.
Spotkanie ubarwili studenci naszego Wydziału, którzy z akompaniamentem akordeonu i właściwym sobie humorem odśpiewali okolicznościową piosenkę oraz "Sto lat..." dla Profesora.

Życzymy Panu Profesorowi dużo zdrowia, pogody ducha i rozwijania swoich pasji podczas zasłużonego odpoczynku.

Powrót do listy aktualności